Witam Was na moim blogu
- niegdyś - story-the-wanted.blogspot.com !
W archiwum znajdziecie opowiadanie o The Wanted (rozdziały 1-59).
Zapraszam do czytania i komentowania!
Claudia Xyz

środa, 29 stycznia 2014

Rozdział 9

***Sprawozdanie z mojej 20-22 jazdy na końcu rozdziału***
________________________________________________
Spacerowaliśmy do samego rana po opustoszałych ulicach Paryża. Nic się nie liczyło, wszystko było poza nami. Wróciliśmy do hotelu, ale wcale nie czuliśmy się zmęczeni. Usiedliśmy na kanapie i wpatrywaliśmy się w cudowny widok za oknem. Nic nie mogło nam tego odebrać. Przez uchylone drzwi tarasu docierało do nas cudowne, rześkie powietrze, które delikatnie nas pobudzało. Przymknęłam oczy i poczułam dawny spokój, ulgę i ciepło, które towarzyszyło mi kilka lat temu.
-Powiedz... o czym myślisz? -Damond położył głowę na moim ramieniu.
-Wspominam...- otarłam kolejną łzę z policzka.
-Czemu akurat tak?- spojrzał na mnie, zadzierając głowę do góry.
-Jak?
-Płaczesz... tak złe są to wspomnienia czy tak wspaniałe, że żałujesz, że już nie możesz cofnąć czasu?
-Jedno i drugie...- znów wbiłam wzrok przed siebie. Nie wiedziałam co mam mu powiedzieć. Nie chciałam zwierzać mu się czy wypłakiwać w rękaw. Nie chciałam.- Z resztą, nie mówmy o mnie. Może lepiej...
-Może lepiej porozmawiajmy o Charls'ie.- Damond usiadł i wziął łyk musującego wina.
-C...co?- siedziałam przestraszona, że wie on o tym chłopaku, co gorsza, on może wiedzieć o mnie jeszcze więcej.
-Charls.- mężczyzna na chwilę odsunął kieliszek od ust i spojrzał na mnie, oczekując na odpowiedź.
-Skąd wiesz? Skąd o nim wiesz?!- wykrzyknęłam. Wyrwałam mu z ręki kieliszek i uderzyłam nim o stolik. Nie wiedziałam co robić. Wszystko tak nagle powróciło.- Nie masz prawa wpieprzać się w moje życie!- wrzasnęłam i udałam się do wyjścia. Łzy spływały po moich rozgrzanych policzkach. Cały świat wirował mi przed oczami. Zbiegłam po schodach na parter hotelu, potem, jak przez mgłę, dobiegłam do wyjścia i stanęłam przed budynkiem. Złapałam głęboki oddech. Nie wiedziałam co ze sobą zrobić.
-Ty nie jesteś zła na niego, prawda?- Damond stanął przede mną, uniósł mój podbródek i spojrzał mi w oczy.- Ty opłakujesz wasze dziecko, które straciłaś, prawda? Gdyby nie to, mieszkalibyście, być może gdzieś w tej okolicy i tworzylibyście wspaniałą rodzinę. Przez tyle miesięcy nosiłaś je pod sercem, ukrywałaś przed rodzicami, ale oni przecież i tak się domyślali. Pod koniec siódmego miesiąca zdecydowaliście się powiedzieć im o wszystkim, ale oni nie byli zadowoleni. I wtedy, z dnia na dzień, z godziny na godzinę straciłaś wszystko. Wypadek, to cud, że przeżyliście.- stałam bezsilna, zmęczona, a łzy bezwiednie opadały mi na koszulkę.
-Nie było dnia, żebym nie myślała o dziecku, o Charls'ie, nie było nocy, podczas której, nie uroniłabym chociaż jednej łzy. Myślę o nich codziennie, modlę się za nich. Nawet nie wiesz jak trudno jest żyć z czymś takim. Straciłam dziecko, jednocześnie rozstałam się z chłopakiem, którego kochałam... kocham. Ty i tak tego nie zrozumiesz.- odwróciłam się.
-Jeszcze nic nie jest stracone.- krzyknął. Poczułam jakby ktoś włożył do mojego serca rozgrzaną włócznię. Pojawiła się nadzieja? Nie. Może to szczyt mojej bezsilności?
-Wszystko jest stracone...- nie odwróciłam się. Pchnęłam z całej siły ciężkie, metalowe drzwi hotelu. Roztrzęsionymi rękami nacisnęłam guzik, przywołując windę. Przed moimi oczami pojawił się czarny Jaguar, który rozpędzony wpada wprost na nas podczas jednego ze spacerów po centrum miasteczka, w którym mieszkał Charls. Od tego momentu pamiętam tylko ciemność, a następne wspomnienie to tylko rozdzierający ból po utracie dziecka. Ja i Charls przez kilka dni dochodziliśmy do siebie, jednak to, co nas łączyło odeszło, nie byliśmy w stanie postawić się rodzicom. On został we Francji, a ja wróciłam do Polski. Drzwi windy otworzyły się.
-Claudia.- Damond wbiegł do niej.
-Zostaw mnie. Nie wiem kim jesteś, nie wiem skąd o tym wszystkim wiesz! Odejdź!
-Jestem detektywem. Charls kazał mi cię znaleźć. Musisz się z nim zobaczyć.- spojrzałam na niego z niedowierzaniem.
-Nie...
-Claudia... on umiera. Kilka tygodni temu miał poważny wypadek. Przez wiele dni był w śpiączce, gdy tylko odzyskał przytomność wynajął mnie, kazał znaleźć cię jak najszybciej.- nie wiedziałam co się dzieje. Nagle moje życie zatrzymało się. Działo się coś dziwnego. Nie zastanawiałam się długo. Wsiedliśmy do taksówki i udaliśmy się do szpitala. Cała roztrzęsiona przemierzałam kolejne korytarze. Bałam się tego spotkania, nie wiedziałam czego się spodziewać, dlaczego tak bardzo zależało mu na odnalezieniu mnie.
-To tutaj.- Damond zatrzymał się przed białymi drzwiami z numerem 12. Byłam tak bardzo ciekawa jak teraz wygląda, jak się czuje, że długo nie musiałam się zbierać, by nacisnąć klamkę. Spuściłam wzrok w dół. Usłyszałam tylko równomierne pikanie maszyny. Struchlałam, głos zamarł. Bałam się podnieść wzrok, spojrzeć na niego. Po chwili odważyłam się.
-Cześć...- wydukałam cicho i niepewnie. Łzy napłynęły mi do oczu. Mój ukochany brunet leżał na wielkim łóżku, otulony białą pościelą, podłączony do mnóstwa aparatur. Powoli otworzył oczy i spojrzał na mnie. Z wielkim trudem uniósł rękę i zdjął z twarzy maskę z tlenem.
-Cześć.- powiedział, wysilając się na uśmiech. Podeszłam do niego. Nogi uginały się pode mną, nie myślałam, nie rozumiałam....
-Boże...- jego oczy straciły blask, straciły „moc”, iskierki zgasły. Był blady, niemal siny. Nagle ścisnął moją dłoń. Nie miał tyle siły. Opadłam bezwiednie na krzesło, stojące obok łóżka. Płakałam. Nie mogłam powstrzymać łez. Czułam jak serce rozdziera przerażający ból.- Posłuchaj...- swoją słabą dłonią otulił mój policzek i otarł z niego łzy.
-Nic nie mów... ja... nie chcę cię stracić, rozumiesz? Ty nie możesz...- nie byłam wstanie złożyć zdania, głos załamywał się.- Jeżeli ty... to ja nie, nie wytrzymam. Już raz...- szlochałam wtulając się w jego dłoń.
-Claudia. Wtedy nikt nie odszedł...- po raz kolejny pogłaskał mnie po policzku. Na jego bladym policzku zauważyłam powoli spływające łzy.
-Co ty mówisz?- spojrzałam na niego. Roztrzęsionymi rękoma splotłam jego słabą dłoń. Usłyszałam jak drzwi sali powoli się otwierają. Zobaczyłam w nich rodziców chłopaka. Byli zmęczeni i zapłakani.
-Claudia...- jego mama złapała się za serce. Przerażona spojrzała na syna. On tylko skinął do niej porozumiewawczo głową.- Już wiesz...- kobieta wydukała i chwyciła pod ramię zaskoczonego męża.
-O czym?- przetarłam oczy. Nie wiedziałam co się dzieje, nie wiedziałam czego mam się spodziewać.
-Skarbie... oni wszyscy nas oszukali.
-Kto nas oszukał? O czym ty mówisz?!- moje serce biło jak oszalałe.
-Rodzice, twoi i moi. Nasz syn żyje... oddali go do domu dziecka... ty byłaś nie pełnoletnia, a ja nic nie mogłem zrobić...- przed oczami zrobiło mi się ciemno, nie mogłam złapać oddechu, dusiłam się łzami i szlochaniem.
-Jak... jak mogliście...-nie miałam siły krzyczeć, unosić się.- Gdzie on jest?! Gdzie jest moje dziecko?!
-Nie wiemy co się z nim działo odkąd go oddaliśmy.- ojciec chłopaka podał mi zwiniętą kartkę.- Tutaj trafił, ale czy wciąż tam jest tego... nie wiem.- wyrwałam mu kartkę i wybiegłam z sali. Biegłam korytarzem do wyjścia. Taksówka i kurs pod wskazany adres.
Wielki budynek wypełniony śmiechem dzieci i tupotem małych nóżek. Siedziałam w pokoju dyrektora, który wnikliwie analizował kartkę, którą otrzymałam od rodziców Charls'a.
-Tak...-mruknął pod nosem.- Ale pani musi iść z tym do sądu, potem może pani zabrać dziecko.- podał mi kartkę z powrotem.
-Słucham?! Mój podpis został podrobiony na tych dokumentach, wcale nie chciałam oddać dziecka do adopcji! Jak mogłam to podpisać będąc w śpiączce?!- wykrzykiwałam.- Błagam... proszę... niech pan pozwoli mi go zobaczyć...proszę.- opadłam bezsilnie na krzesło.
-Jest w naszym drugim ośrodku na obrzeżach miasta. Pojedzie tam pani ze mną.- po kilku minutach byliśmy w drodze. Zatrzymaliśmy się przed pięknym budynkiem otoczonym wspaniałym, kolorowym ogrodem. Dzieci biegały, krzyczały i śmiały się. Jedne grały w piłkę, inne walczyły na patyki, a niektóre siedziały na beżowych kocach i grały w różne planszowe gry.
-Dzień dobry.- przede mną pojawiła się starsza kobieta, która zaprowadziła mnie na tył tego cudownego miejsca.- Tutaj są nasi najmłodsi podopieczni. A tam w piaskownicy jest Tesim.
-Tesim...- szepnęłam. Tak mówiliśmy z Charls'em do siebie, gdy się żegnaliśmy. W języku słowackim znaczy to „czekam”. Czekał... siedział pośrodku piaskownicy i bawił się wielką koparką. Brał do swych malutkich rączek piasek, wrzucał go na łyżkę, a potem z łyżki wysypywał na swoje nóżki, sprawiając, że był już prawie cały pokryty piaskiem. Co chwilę inne dzieci podchodziły do niego i podawały mu inne zabawki, sprzeczali się i szturchali.
-Tesim!- kobieta zawołała chłopczyka. Odwrócił się do nas. Spojrzał na mnie, a ja rozpoznałam w nim swojego maluszka. Włosy miał tak samo jasne jak Charls i układy się tak samo niesfornie jak jego ojcu. Duże oczy odziedziczył po mnie, wpatrywał się teraz na mnie i uśmiechał się. Nagle nieporadnie wstał, otrzepał się z piasku i udał się w moim kierunku. Nie wiedziałam co robić, jak się zachować. Podszedł do mnie i chwycił mnie za rączkę. Ciągnął mnie z całych sił w stronę budynku. Nic nie mówił tylko uśmiechał się. Po chwili znaleźliśmy się w pokoju, w którym stały cztery dziecięce łóżeczka.
-Tu...- poklepał jeden z materacy i z wielkim sprytem przecisnął się pomiędzy szczebelkami i wszedł do jednego z nich.- Tu... tu...- powtarzał sam do siebie, szukając czegoś pomiędzy kilkoma zabawkami, które leżały porozrzucane po łóżeczku.- Tu...- podał mi niewielką karteczkę.- Ma-ma i ta-ta.- powiedział to tak dokładnie, tak starannie i wyraźnie.
-Widział to pan?- opiekunka otarła łzy wzruszenia i chwyciła ramię dyrektora. Spojrzałam na kartkę. Było to zdjęcie moje i Charls'a. Byliśmy wtedy nad oceanem.- Nie miał nic więcej, tylko to jedno zdjęcie.- kobieta podeszła do mnie.
-Mama...- powiedziałam niepewnie i po cichu. Spojrzałam na roześmianą buzię chłopca.- Mama. -powtórzyłam pewniej i wzięłam malucha na ręce.- Mój synek...- przytuliłam go mocno, a on swoje drobne rączki zawinął na mojej szyi.- Mój synek...
__________________________________
Wczoraj wróciłam o 20 z jazd i byłam tak zmęczona, że nie dałam rady tutaj nic napisać. No, ale przejdźmy już do sedna. Instruktor jak to mówili jest opryskliwy, chamski, krzyczy i ciągle wytyka błędy. Teraz powiecie, że jestem inna, bo ten facet wcale taki nie jest! Tylko mnie zobaczył na parkingu od razu w gadkę ze mną (jego pierwsze zdanie to: jest h.jowo na drodze ;p), od razu kazał mówić sobie po imieniu i tak oto gadaliśmy przez całe 4 godziny jazdy. No więc mówiąc szczegółowo. Pojechaliśmy się zatankować do pełna i gaz, i paliwo na wszelki wypadek, i ruszyliśmy. Na drodze były takie zaspy, tak wiało, że z całą pewnością jechało się "h.jowo". Tiry nie mogły pod górę wyjechać, a my toczyliśmy się 40km/h. Wreszcie dotarliśmy i jeździliśmy sobie po mieście. Tu już było o wiele lepiej. Duuużo mówił o tym jak przewidzieć pewne sytuacje i jak podejmować decyzje, ale je wogóle podejmować. Wtedy zadzwonił mój poprzedni instruktor i pytał o warunki na drodze to ten mu odpowiedział: "a jeździmy tu sobie, kazała włączyć radio VOX i poszła jak ciuchcia przez te zaspy, a teraz na mieście ogarnia sytuacje" ;p Dostałam pozdrowienia od niego i dalej się bujaliśmy po mieście. Od początku drogi marudził, że chce mu się jeść z resztą tak samo jak mi. No więc kręciliśmy się koło KFC i za żadne skarby nie chciałam tam skręcić (to wynik mojej "wredności" jak to określił, ale stwierdził, że my "baby" tak mamy). No więc gdy już takim smutnym głosem mówił gdzie mam jechać w końcu powiedziałam, żebyśmy skręcili do tego KFC (i tak nie mogliśmy wjechać hah, bo nie wiedzieliśmy do końca jak, ale się udało, no jeszcze ja genialna zaparkowałam na 2 miejsca, ale skorygowałam i było dobrze). I tak po przemierzeniu lodowiska przed KFC, zamówił i zapłacił za nas (!) (czym mnie meega zdziwił) za jedzonko. Tak się delektował tym kurczakiem, że pokazałam mu kcal w tym jedzeniu to się nie przeraził tylko obliczył, że mógłby zjeść takich 7 i wyszła by obiadokolacja. Optymista... Potem z powrotem do samochodu, głupia ja nie mogłam stamtąd wyjechać, wpakowałam się na zakaz wyjazdu, a on stwierdził, że mi nie pomoże. No, ale jakoś to ogarnęłam i wyjechaliśmy. W końcu udaliśmy się w drogę powrotną i tu mnie zadziwił, zaskoczył i wgl wszystko! Okazało się, że na studiach zabrakło mu 0,1 do dostania się na doktorat! Wielki fan historii, ale chciał zdawać filozofię (!). Zaczął opowiadać o różnych wydarzeniach z historii i przez godzinę dowiedziałam się więcej niż przez całą podstawówkę i gimnazjum! W końcu dotarliśmy do "domu" i nadszedł czas na podsumowanie. Powiedział, że na tak "drastyczne" i "h.jowe" warunki poradziłam sobie bardzo dobrze, trochę więcej pewności siebie i zdecydowanych decyzji, bo ja najchętniej wszystkich bym przepuściła :) Więc byłam zszokowana, że mnie pochwalił i jak stwierdził "nie rozczarowałam go".
Ah, i zapomniałam napisać, że stojąc w mieście na skrzyżowaniu spod metrowej zaspy widział stokrotki :)
W weekend znów z nim jeżdżę i oby było tak samo przyjemnie jak wczoraj, strach ma wielkie oczy i nie warto słuchać opinii ludzi, tylko warto samemu poznać człowieka, a dopiero potem go oceniać. 

14 komentarzy:

 1. Jak słodko ^^
  Ile ma maluszek?
  I co teraz zrobi Claudia?
  Powinna go szybko ze sobą zabrać, chociaż... czy to nie przekreśli jej kariery? Jedno jest pewne, będzie musiała zrezygnować z któreś pracy (najlepiej z tym aktorem).

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi na te pytania już w następnym rozdziale :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, to się nazywa zaskoczenie. Kurcze, jak to czytałam to o mało się nie popłakałam. Jak oni mogli im to zrobić? Dobrze że wkońcu to wyszło i poznała synka.
  Kurcze tak myślałam że się coś stanie, bo było za spokojnie, ale to nie zmienia faktu że już nie mogę się doczekać następnej części:)

  Co do jazdy, to gratuluję, bo niekiedy pogoda w zimie bardzo nie sprzyja kierowca, a ty sobie świetnie radzisz^^

  Dużo weny i miłego dnia :*
  S.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że zaskoczył Cię ten rozdział. Kolejny myślę, że wcale nie będzie pozbawiony emocji. :)

  Warunki były na prawdę beznadziejne, ale jak widać wszyscy są cali, samochód też :)

  Do następnego

  OdpowiedzUsuń
 5. musialam to dwa razy przeczytac zeby ogarnac... jedno wielkie "COOOO"
  ale sie dzieje o.O
  swietny rozdzial!
  usmialam sie przy opisie jazdy :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj dzieje się, dzieje :) I będzie się działo!

   Ta jazda to był jeden wielki śmiech :)

   Do następnego :)

   Usuń
 6. Jacie, ale się spóźniłam! Przespałam cały dzień, a trzeba było to robić w nocy. Ja głupia poszłam dopiero spać przed ósmą!

  Normalnie grzech, że taki rozdział musiał na mnie tyle godzin czekać, aż go łaskawie przeczytam!
  Moje reakcje:
  Charls O_O
  Damond detektyw O_O
  Tesim O_O
  Wypadek O_O
  Wszystko O_O i jedno wielkie CO?!
  Jak czytałam mało zawału nie dostałam ;)
  Niby miało się dużo dziać, ale tego się nie spodziewałam :D

  Co do jazdy, to wiedziałam, że tak będzie. No po prostu wiedziałam. Pewnie ktoś kiedyś coś odwalił i nie ogarniał, ten się wkurzył, nawrzeszczał i plotka poszła, że jest niby taki zły xD
  Muszę przyznać, że gadane chyba musi mieć, skoro takimi tekstami sypie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz, tyle godzin stygło opowiadanie na stronie, a ty smacznie sobie spałaś :)
   No i na takie reakcje czekałam! Udało się, jeah!

   Gadane ma, jak trzeba, jak to z resztą filozof! Za każdą radę kazał sobie płacić 5,50zł! Ale na koniec udzielił mi rabat ;p

   Usuń
 7. no no no naprawdę potrafisz zaskoczyć... liczyłam na jakieś romantyczne wydarzenia z Damondem a tu Charls, potem wypadek, to dziecko i że się odnalazło no po prostu jeden wielki szok :) i oczywiście zakończone w takim momencie żeby potrzymać w niepewności... oj dziewczyno masz talent!!!
  co do Twoich jazd to ci muszę powiedzieć że mega... fajnie że ten instruktor taki kontaktowy;)
  z niecierpliwością czekam na następny i weny życzę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ah, jakby to powiedział pan instruktor "żebyś tylko w piórka nie obrosła" ;p i nie zamierzam. Biorę się czynnie za pisanie następnego rozdziału, aby emocje wcale nie opady :)

   Kontaktowy jak trzeba :) Chociaż dzisiaj już bez tych emocji zaczynam doszukiwać się wielu dziwnych gestów, tekstów... tak się zastanawiam czy jestem taka ślepa, głupia czy naiwna... ;p

   Do następnego!

   Usuń
 8. jaki wspaniały rozdział ;)
  idę się wypłakać, a ty mnie więcej tak nie zaskakuj informacjami w jednym rozdziale, bo oczopląsu dostałam i nie wiedziałam co się dzieję, bo tak duuuużo tego było ;)
  do następnego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hah, nie płacz Kochana! w następnym rozdziale się mocno zdziwisz, uważaj :)
   Do następnego!

   Usuń
 9. Kiedy czytałam popłakałam się :(
  Co ty ze mną zrobiłaś? Nie płaczę na żadnych filmach a ryczę jak bóbr, gdy przeczytałam rozdział

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, nawet nie zdaję sobie z tego sprawy, że tak na Was działam :)
   Otrzyj łzy i czekaj na następny rozdział ;p

   Usuń